fbpx
 

Szklarnie fotowoltaiczne

Szklarnie fotowoltaiczne
Szklarnie fotowoltaiczne
Szklarnie fotowoltaiczne

BIPV (Building Integrated PhotoVoltaics)Szklarnie Fotowoltaiczne, - czy warto?

Architektura Solarna

Szklarnie fotowoltaiczne,

czyli innowacja na obszarach rolniczych

Energia elektryczna jest istotnym ogniwem dla funkcjonowania większości obszarów gospodarki, ale determinuje również wiele procesów z otoczenia każdego z nas. Istnieje nawet teoria, że tylko dwutygodniowy zanik prądu na naszej planecie, mógłby doprowadzić do upadku obecnej cywilizacji… Sukcesywny rozwój technologii przekłada się na wzrost zużycia energii, a z kolei większy popyt – na podnoszenie cen prądu. Z pewnością warto częściowo uniezależnić się od różnych niepożądanych wahań na rynku energii elektrycznej, zadbać o gwarancję stabilności dostaw oraz finansowe oszczędności. Sektorem, w którym doskonale sprawdzą się wszelkie rozwiązania oparte na alternatywnych źródłach energii, takich jak systemy fotowoltaiczne, jest także rolnictwo. Z uwagi na postępujący stopień mechanizacji i automatyzacji produkcji, zapotrzebowanie na prąd kształtuje się w tej branży na coraz wyższym poziomie. Jedną z ciekawszych koncepcji prowadzenia upraw przez rolników, mogą okazać się coraz powszechniejsze dziś na rynku – szklarnie fotowoltaiczne. Taka architektura solarna i inne systemy BIPV – coraz śmielej wkraczają – zarówno do gospodarstw wiejskich, jak i na tereny rolnicze zlokalizowane na obrzeżach mniejszych miejscowości.

Szybki wzrost upraw, zysku i efektów ekologicznych

Jak wiadomo, szklarnie to obiekty, których zadaniem jest zoptymalizowanie i ustabilizowanie wszystkich czynników, jakie gwarantują efektywny wzrost oraz dojrzewanie upraw. Aby rośliny mogły się w niej właściwie rozwijać, konieczne jest zadbanie o odpowiednią temperaturę i wilgotność – zarówno powietrza, jak też podłoża oraz naświetlenie. Coraz częściej parametrami poszczególnych czynników, sterują specjalne systemy elektroniczne, które zarządzają pracą różnych urządzeń. Cały układ wymaga zasilenia energią elektryczną, dlatego samowystarczalne pod tym względem szklarnie fotowoltaiczne, wydają się idealnym rozwiązaniem dla tego typu zautomatyzowanych upraw.

Fotowoltaika w architekturze gospodarstw rolnych to przyszłość, dzięki której produkcja może stać jest jeszcze wydajniejsza, bardziej ekonomiczna, a przede wszystkim proekologiczna (m. in. redukcja CO2). Szklarnie fotowoltaiczne projektowane są w taki sposób, żeby ciężar instalacji nie stanowił zagrożenia dla konstrukcji całej budowli, nawet przy zalegającym śniegu czy naporze wiatru. Finalny wygląd instalacji i ukształtowania paneli solarnych, uzależniony jest m. in. od wielkości szklarni, specyfiki upraw oraz rodzaju zadaszenia (dach jedno- lub wielospadowy).

BIPV - Building Integrated PhotovoltaicsSOLAR INNOVA POLSKA

FOTOWOLTAIKA dla firm, dla rolnictwa, do domu i ogrodu, w architekturze .
POLSKA
96-500 Sochaczew
Lubiejew 3D
woj. Mazowieckie

T. +48 570-285-285
kontakt@solarinnova.pl

SPAIN
Paseo de los Molinos, 12-Bajo

03660 – NOVELDA
Alicante
T: +34 965075767
info@solarinnova.net