fbpx
 

ARCHITEKTURA SOLARNABIPVBalkony fotowoltaiczne

https://solarinnova.pl/wp-content/uploads/2020/03/balkony-fotowoltaiczne-12.jpg

BIPV (Building Integrated PhotoVoltaics)Balkony fotowoltaiczne, czyli ...

Architektura Solarna

Balkony fotowoltaiczne, czyli jak skutecznie przykuć wzrok i… promienie słońca

Fotowoltaika w architekturze to coraz częściej spotykana innowacja – zarówno w wielkomiejskiej przestrzeni, jak i na peryferiach aglomeracji. Obok podstawowej funkcji, jaką wypełniają panele fotowoltaiczne, inwestorzy dostrzegają także ich niewątpliwy walor wizualny. Na rynku producentów fotowoltaiki funkcjonuje specjalny segment BIPV, koncentrujący się na projektowaniu i wytwarzaniu elementów solarnych, umiejętnie wkomponowanych w różne konstrukcje budowlane. Jednym z wielu przykładów tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań funkcjonalno-estetycznych, cieszących się rosnącym zainteresowaniem wśród architektów oraz miłośników paneli solarnych  – są balkony fotowoltaiczne.

Architektura solarna – budownictwo nowej generacji

Balkony fotowoltaiczne, to prosta w zamyśle konstrukcja, która charakteryzuje się możliwością przetwarzania energii słonecznej na darmowy prąd i jest przy okazji niebywale efektowna. Tego typu architektura solarna jest możliwa do zaadaptowania zarówno na tradycyjnych balkonach w wielokondygnacyjnych blokach mieszkalnych, jak też na balkonach tarasowych w budownictwie jednorodzinnym. Balkonowe moduły fotowoltaiczne z powodzeniem sprawdzą się także w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach należących do firm. Szczególnie korzystnie współgrają one z nowoczesnymi i futurystycznymi elewacjami, opartymi na konstrukcji ze szkła, stali bądź aluminium. Do obudowy balustrady balkonowej wykorzystywany jest specjalny laminat fotowoltaiczny, który stwarza nieograniczone wręcz możliwości projektowe i aranżacyjne. Front obudowy balkonowej może zostać wykonany z bezpiecznego – transparentnego szkła fotowoltaicznego albo półprzezroczystych barwionych ogniw (mono- lub polikrystalicznych), łatwych do utrzymania w czystości.

Fotowoltaiczny, czyli oszczędny dla natury i portfela

Ekspozycja balkonu fotowoltaicznego na intensywne działanie promieni słonecznych, pozwala na stabilną produkcję zupełnie bezpłatnego prądu, który z powodzeniem można wykorzystać do zasilenia instalacji oświetleniowych czy różnego rodzaju urządzeń elektrycznych. Dla zwiększenia efektywności zintegrowanego z obudową balkonu systemu solarnego, preferowany jest montaż uwzględniający optymalne wyprofilowanie paneli względem słońca. Balkony fotowoltaiczne to ponadczasowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią awangardowe aranżacje architektoniczne naszpikowane nowoczesnymi technologiami. Ze względu na łączenie w sobie unikalnych cech użytkowych oraz wyjątkowej stylistyki, systemy BIPV na pewno w nieodległej przyszłości staną się powszechne i pożądane przez inwestorów. Ceny energii elektrycznej, wytwarzanej za pośrednictwem konwencjonalnych metod, z pewnością nadal pozostaną wysokie i stanowić będą coraz większy udział w łącznych kosztach domowych oraz firmowych budżetów. Rosnąca świadomość w zakresie potrzeby dbania o środowisko naturalne, jak również pragmatyczna ekonomia – to podstawowe czynniki, które sprawią, że nieemisyjne technologie fotowoltaiczne – będą masowo zdobić otoczenie i przestrzeń wokół nas.

BIPV - Building Integrated PhotovoltaicsSOLAR INNOVA POLSKA

FOTOWOLTAIKA dla firm, dla rolnictwa, do domu i ogrodu, w architekturze .
POLSKA
96-500 Sochaczew
Lubiejew 3D
woj. Mazowieckie

T. +48 570-285-285
kontakt@solarinnova.pl

SPAIN
Paseo de los Molinos, 12-Bajo

03660 – NOVELDA
Alicante
T: +34 965075767
info@solarinnova.net