fbpx
 

Fotowoltaika w Architekturze

Fotowoltaika w architekturzePanele fotowoltaiczne zintegrowane architektonicznie

BIPV - Building Integrated Photovoltaics

Panele fotowoltaiczne zintegrowane architektonicznie, również o nazwie “Solarna Architektura” lub “BIPV” (Zintegrowany Budynek Fotowoltaiczny), są definiowane jako instalacje tych paneli fotowoltaicznych, które sprawują podwójną funkcję; energetyczną i architektoniczną.
Aby zapewnić panelom zintegrowanie funkcjonalne i estetycznie do fasad i dachów, panele fotowoltaiczne Solar Innova BIPV zostały opracowane przez inżynierów i architektów, gdzie jednocześnie służą jako materiał architektoniczny i generator energii.

SKUTECZNA ARCHITEKTURA

Najnowsze osiągnięcia technologiczne w fotowoltaice obecnie pozwalają na możliwość zintegrowania paneli fotowoltaicznych z powierzchnią budynków i elementów budowlanych, co prowadzi do nowych aplikacji fotowoltaicznych, zwanych BIPV (Building Integrated PV).
Fotowoltaiczne szkło solarne jest innowacyjnym materiałem budowlanym wysokiej technologii – idealna integracja ogniw fotowoltaicznych w strukturze szkła.
Fotowoltaiczne szkło solarne zastępuje tradycyjne materiały budowlane. PV to zintegrowany system, zapewniający czysty prąd do budynku oraz dostosowanie energii alternatywnej do energii konwencjonalnej.
Systemy fotowoltaiczne BIPV najlepiej sprawdzą się w miastach i miejscach publicznych dzięki swym cechom praktycznym, jakimi jest produkcja energii elektrycznej oraz cechom wizualnym. Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość na temat środowiska, BIPV jest idealnym rozwiązaniem wielkopowierzchniowym.

Fotowoltaika w architekturze
Fotowoltaika w architekturze
Fotowoltaika w architekturze

TECHNOLOGIA

Solar Innova przedstawia najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie integracji fotowoltaicznej, które zostały stworzone na zaspokojenie potrzeb wszystkich naszych klientów oraz umożliwiają zastosowania niestandardowych rozwiązań.
W sektorze fotowoltaicznym, systemy BIPV są klasyfikowane jako całkowicie inne w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Choć mają one pewne wspólne elementy, różnią się w celu dla którego zostały przeznaczone.
W instalacjach BIPV istnieją jeszcze inne wartości, które przeważają nad aspektem ekonomicznym jak; innowacyjność, nowoczesność, integracji z otoczeniem, estetyka, itp.

PROJEKT
Solar Innova moduły są dobierane w zależności od indywidualnych wymagań klienta, z niestandardowym projektowaniem zarówno pod względem kształtu, koloru i układ wizualnego.
W przeciwieństwie do standardowych modułów fotowoltaicznych, nasze moduły mogą być stosowane na wszystkich fasadach budynków.
Fasady i świetliki Solar Innova, oprócz wydajnego wytwarzania energii, minimalizują efekt wizualny systemów PV zintegrowanych z konstrukcją budynku oraz zapewniają nowe możliwości estetyczne.
Moduły Solar Innova zapewniają zgodność z najwyższymi standardami w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i designu.
Te przezroczyste moduły fotowoltaiczne szczególnie dedykowane są do centrów handlowych.

Fotowoltaika - dlaczego to się opłaca?Fotowoltaika w architekturze

INWESTYCJA
Koszty opłat za energię inwestujemy w rozwój
WIZERUNEK
Inwestycja w Energię Odnawialną podnosi prestiż właściciela
FINANSOWANIE
Doradzamy przy wyborze finansowania : dotacje oraz pożyczki
NIEZALEŻNOŚĆ
Fotowoltaika pozwala uniknąć podwyżek cen energii
Fotowoltaika w architekturzeSzukasz sprawdzonego partnera biznesowego ?

…bo liczy się jakość” to nie tylko hasło, to codzienna praca, dzięki której nasza firma jest ugruntowaną i rozpoznawalną na rynku. Ponad 900 inwestycji, 10 lat doświadczenia, liczne referencje.
Gwarancja jakości ! Szeroki asortyment i własny transport.

BIPV - Building Integrated PhotovoltaicsSOLAR INNOVA POLSKA

FOTOWOLTAIKA dla firm, dla rolnictwa, do domu i ogrodu, w architekturze .
POLSKA
96-500 Sochaczew
Lubiejew 3D
woj. Mazowieckie

T. +48 570-285-285
kontakt@solarinnova.pl

SPAIN
Paseo de los Molinos, 12-Bajo

03660 – NOVELDA
Alicante
T: +34 965075767
info@solarinnova.net